Seriale historyczne na HBO

Jeśli mamy wolny wieczór, to możemy postawić na bonus za rejestrację bez depozytu 2021 w kasynie online bądź ciekawy serial. W tym drugim przypadku możemy wybrać platformę HBO, która pełna jest ciekawych produkcji. Znajdziemy na niej między innymi sporo seriali historycznych. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, które z nich są najciekawsze.

Kompania Braci

Zaczynamy od jednego z największych hitów HBO. Jest to wspólne dzieło Toma Hanksa i Stevena Spielberga. Nakręcony w 2001 roku do dziś zdaniem wielu uchodzi za najlepszy serial wojenny w historii. Jego bohaterem są żołnierze kompani E z 506. pułku 101. Dywizji powietrzno-desantowej USA. Poznajemy najpierw ich podczas szkoleń w Stanach i Anglii, a następnie poprzez szlak bojowy w Normandii, Belgii, Holandii, Niemczech i Austrii. Możemy być dzięki temu świadkami D-Day, operacji Market-Garden, niemieckiej ofensywy w Ardenach, jak i wyzwalania obozu koncentracyjnego. Twórcy mocno zadbali o odwzorowanie tamtych czasów, epickie sceny batalistyczne. Sporym plusem są także wywiady z prawdziwymi członkami East Company.

Pacific

Ci sami twórcy stworzyli kilka lat później podobny serial, lecz tym razem przenoszeni jesteśmy na Pacyfik, gdzie Amerykanie walczą z Japończykami. Dzięki temu możemy obserwować walki na Guadalcanal, o przylądek Gloucester, na Peleliu, Iwo Jimie, Okinawie. Same wydarzenia obserwujemy z perspektywy kilku żołnierzy marines. Pacyfik dosadnie pokazuje, jak wojna na tym teatrze działań była brutalna, brudna, często bezsensowna. W ciekawy sposób prezentuje również negatywny wpływ wojny na umysły młodych chłopaków. Tu również twórcom udało się świetnie oddać ducha tamtej epoki.

Tabu

Tabu to serial z 2017 roku, który póki co doczekał się jednego sezonu. Przenoszeni jesteśmy tutaj do Londynu w 1814 roku. James Keziah Delaney nieoczekiwanie wraca na pogrzeb ojca, choć wszyscy uważali, że 10 lat temu zginął na morzu. Przez ten czas mężczyzna jednak przebywał w Afryce, a jego historia pełna jest tajemnic. James przejmuje majątek po ojcu i nieoczekiwanie okazuje się, że ma on w posiadaniu pewien istotny kawałek ziemi w Ameryce Północnej. Tak też zaczyna się gra między mężczyzną a Anglią i Ameryką o niezwykle wysoką stawkę. Tabu to serial, gdzie dosadnie pokazano brud, warunki, jakie panowały na brytyjskich ulicach na początku XIX wieku. Ogromnym atutem filmu jest Tom Hardy w głównej roli.

Zakazane imperium

Zakazane imperium to składający się z 5 sezonów serial, dzięki któremu możemy podejrzeć czasy międzywojenne w USA, gdzie królowały mafijne imperia. Główna postacią jest tutaj Nucky Thompson, który z jednej strony to prawilny polityk, a z drugiej przywódca mafijnej grupy, który rządzi Atlantic City. W serialu ukazanych zostało wielu znanych mafiozów, jak choćby Al Capone, Lucky Luciano czy Arnold Rothstein. Zakazane imperium pełne jest przemowy, walki między gangami.

Czarnobyl

Miniserial składający się z 5 odcinków to jeden z największych hitów 2019 roku. W rewelacyjny sposób przedstawił awarię reaktora jądrowego w Czarnobylu z perspektywy pracowników, naukowców, mieszkańców czy polityków. Możemy w nim obserwować sam wybuch, gaszenie reaktora przez strażaków, ich późniejszą tragiczną śmierć. W serialu mamy do czynienia zarówno z prawdziwymi, jak i fikcyjnymi osobami oraz zdarzeniami. Świetnie ukazuje dramat pojedynczych jednostek, jak i bezduszną biurokrację ZSRR. Całość trzyma w napięciu, jak i świetnie się ogląda. To zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji w historii HBO.

Facebook Comments APPID

728x90

Powered by Blogger.