Outriders liderem na Steamie

Ciągle szukamy sposobu na nudę. Jedni wykorzystują bonus za rejestrację w kasynie czy u bukmachera, inni zaś grają w różne produkcje komputerowe. Nie da się ukryć, że rynek gier w 2020 roku znacząco wzrósł, choć głównie możemy mówić o produkcjach online. CS:GO, Valorant czy League of Legends w 2020 roku święciły rekordy popularności. Dziś tytuły, które nie są MMO, free to play o wiele rzadziej pojawiają się na rynku. Między innymi z tego powodu gra Outriders stała się hitem na Steamie.

Czym jest Outriders?

Omawiana przez nas gra to najnowsze dzieło polskiego studia People Can Fly. Mamy tutaj do czynienia z grą łączącą w sobie kilka gatunków: TPP, RPG, looter shooter, kooperacji. Fabularnie osadzona została w przyszłości w świecie science fiction. Nasza planeta uległa zniszczeniu, a jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości jest Enoch. Na tę planetę wysłana zostaje misja z kolonizatorami. Przez pewien czas miejsce to wydaje się niezwykle bezpieczne i idealne do zamieszkania. Pewnego dnia jednak kolonizatorzy odbierają dziwny sygnał. Po dotarciu na miejsce uwolniona zostaje tajemnicza anomalia, która zabija większość ludzi, niszczy ich sprzęt. Wcielamy się tu w jednego z ocalałych, który musiał jednak dla ratowania życia zostać wprowadzony w stan hibernacji. Nieoczekiwanie budzimy się po 30 latach, gdzie Enoch zamienił się w pustkowie, na którym resztki ludzkości walczą o przetrwanie. Musimy zatem pomóc innym w walce z przeciwnikami. Na całe szczęście okazało się, że 30 lat wcześniej dzięki anomalii zyskaliśmy specjalne moce.

Gra oparta jest na rozgrywce online i możliwej kooperacji z 2 innymi graczami. Na początku musimy jednak wybrać jedną z klas postaci, które różnią się uzbrojeniem, mocami, sposobem walki. Naszym głównym zadaniem będzie eksploracja świata, wykonywanie głównych i pobocznych zadań. Z czasem bardzo ważny będzie system craftingu, dzięki któremu możemy ulepszać swoje opancerzenie i uzbrojenie. Do tego liczy się również sam system rozwoju postaci. W czasie rozgrywki najważniejsze będzie niszczenie hord przeciwników, jak i walka z bossami.

Gra hitem na Steamie

Outriders to gra, która 1 kwietnia zadebiutowała na PC, Xboxie oraz PS. Jeszcze w lutym polscy twórcy zdecydowali się na sprawdzony, choć już rzadko wykorzystywany zabieg - wypuścili darmowe demo. Od pierwszego dnia Outriders okazało się sporym hitem na Steamie. W dniu premiery aż 112 tysięcy graczy zagrało w ten tytuł. Warto wiedzieć, że nie jest on najtańszy, gdyż kosztuje 249 złotych. Gra z miejsca trafiła do top 10 Steama, a przez 2 tygodnie okupowała nawet pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych produkcji. Wciąż cieszy się sporym uznaniem i pewnie tak będzie przez wiele tygodni.

Bardzo ważne jest to, że jej oceny są jednak mieszane. Wiele osób daje tej grze ocenę między 6 a 7 na 10. Boryka się ona z wieloma problemami technicznymi, które są stale łatane przez programistów. Jedni uważają, że rozgrywka jest monotonna, inni wręcz przeciwnie, że dopiero po 30 godzinach grania można w pełni cieszyć się tym tytułem. Jak większość gier ma obecnie tendencję spadkową, jednak nadal mnóstwo osób gra w Outriders.

Niektórzy zastanawiają się nad tym, jakim cudem tytuł o takich ocenach może być na topie? Aby na to odpowiedzieć, trzeba przyjrzeć się obecnemu rynkowi gier. Pandemia sprawiała, że mnóstwo gier MMO bije rekordy. Z drugiej jednak strony sprawiła, że wiele tytułów pod singla zostało opóźnionych. Od początku 2021 roku nie ukazało się zbyt wiele większych tytułów i właśnie w tym należy upatrzyć sukcesu polskiej gry. Nie ma ona po prostu za bardzo konkurencji.

Facebook Comments APPID

728x90

Powered by Blogger.