Najlepsze ćwiczenia do wykonywania w domu

Ruch i dobra forma są istotnym elementem pozytywnego samopoczucia, kondycji i sprawności fizycznej oraz zdrowia, które płynie z naszej odporności. Aby zadbać o siebie w tym aspekcie, nie potrzebne są drogie sprzęty czy karnety sportowe, wystarczy domowe zacisze, trochę czasu i systematyczność. Nawet najmniejszy rodzaj ruchu przyczyni się korzystnie do poprawy stanu naszego zdrowia, jeśli będziemy konsekwentnie, codziennie uprawiać dany rodzaj aktywności. A po takim treningu można pograć w automaty do gry za darmo, które pozwolą nam się dodatkowo zrelaksować i zdobyć nieco gotówki. Przekonajmy się zatem, jaka domowa forma ruchu jest najlepsza?

Rodzaje najpopularniejszych stacjonarnych ćwiczeń

Najprostszym rodzajem aktywności w domu jest stretching, czyli bardziej znane nam w polskim nazewnictwie rozciąganie. Poznaliśmy je z pewnością podczas lekcji wychowania fizycznego już w szkole. To takie podstawy, które możemy wykonywać wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy, także w domu. Często elementy stretchingu stosujemy również w innych dyscyplinach jako rozgrzewkę lub rozciąganie po bardziej siłowym treningu. To proste pozycje, jak koci grzbiet, skłon w siadzie prostym, skłony głowy, kręcenie biodrami czy ramionami. Ćwiczeń jest bardzo wiele, więc codziennie można wykonywać nowy zestaw. Innym pomysłem jest joga lub pilates, które są niezwykle popularne od dłuższego czasu. Do ich praktyki wystarczy wygodny strój oraz mata. Możemy skorzystać z licznych filmików dostępnych w internecie, aby przejść przez wszystkie pozycje razem z instruktorem, lecz w swoim zaciszu i swoim czasie. Powolne i precyzyjne ruchy sprawią, że wyciszymy ciało i umysł, a po pewnym okresie zauważymy większą wydolność i elastyczność naszego ciała. Jeśli jednak taki rodzaj ruchu nam nie odpowiada, wówczas można postawić na trening siłowy, który również najlepiej wykonywać za wskazówkami trenera, choćby online. Aby zwiększyć atrakcyjność tych ćwiczeń, możemy wykorzystać hantle, pasy rozciągające lub gumową piłkę, na której możemy wykonać pompki.

Więcej ruchu - więcej zabawy

Kiedy jesteśmy typem, który lubi intensywny i dynamiczny ruch, wówczas warto wprowadzić w swój tygodniowy grafik trening cardio. W warunkach domowych można skutecznie zastosować wchodzenie po schodach, bieg w miejscu lub skakanie na skakance. Te ćwiczenia skutecznie poprawią naszą kondycję, ale również pozytywnie wpłyną na naszą koncentrację i pamięć, a dodatkowo spalą tkankę tłuszczową, jeśli będziemy systematyczni. Także ten rodzaj treningu jest dostępny za darmo np. na YouTube, gdzie bonusem jest podkład muzyczny, w rytm którego wykonujemy poszczególne figury. Jeśli mowa o kombinacjach, to tutaj idealnie sprawdzi się taniec lub jego mix z aerobikiem, czyli zumba. Ten rodzaj fizycznego wysiłku jest naprawdę mocny, gdyż angażuje jednocześnie wszystkie nasze partie mięśniowe. Praca z ciałem z muzyką w tle potrafi naprawdę uprzyjemnić czas ćwiczeń. Większą uwagę bowiem poświęcimy dobrej zabawie oraz skupieniu na ruchach i krokach, zamiast na sile, jaką potrzebujemy do tego użyć. Satysfakcja z takiego rodzaju aktywności gwarantowana, gdyż dostarczy nam dość szybko hormonów szczęścia i poczucia dobrze spędzonego czasu.

Sprzęt pomocny w domowym treningu

Kiedy powyższe formy ruchu nie sprawdzą się u nas, wówczas możemy spróbować wykorzystać inne możliwości. Do jednej z nich należy rowerek stacjonarny, na którym możemy wykonać całkiem solidny trening. Można dobrać także inne przyrządy, dzięki którym zadbamy o naszą formę i urozmaicimy wykonywane ćwiczenia. Przykładem może być tutaj stepper, step, deska wielofunkcyjna, wioślarz magnetyczny czy bieżnia. W przypadku braku miejsca na tego typu sprzęt, wystarczy wspomniana skakanka, pasy do rozciągania lub gumowa piłka.

Facebook Comments APPID

728x90

Powered by Blogger.